Kırıcılar Deliciler Matkaplar

Proje sırasında kırıcı matkaplar, atık malzemelerin boyutunu küçültme ve formlarını değiştirme rolünü oynar. Farklı türdeki kaya cevherlerini ve diğer katı karışımları ezmek için de kullanılabilirler. Aslında, kırma işleminin tamamı, farklı özelliklere sahip malzeme aracılığıyla kuvvet aktarımını içerir. Özünde kırma, deformasyona karşı daha dirençli moleküllere sahip bir malzeme üzerinden kuvvetin aktarıldığı bir işlemdir.

Kırıcılar Deliciler Matkaplar
303

Matkaplar bir dri-spiral bıçak ile donatılmıştır. Bıçak hafiftir ve düşman zırhını sıyırabilir. Ayrıca bir gün spiral namlu olarak ikiye katlanabilir. Bu, hedeflere daha kolay nüfuz etmesini sağlar. Ayrıca, matkapların yüksekliği ayarlanabilir, bu da onları çeşitli durumlar için uygun hale getirebilir. Bu üç araç farklı tasarımlarda gelir ve çeşitli renklerde mevcuttur.

Bir kırıcı matkap çeneleri güçlü ve dayanıklı çelikten yapılmıştır. Tokluk ve aşınma direncini birleştiren yüksek tokluğa sahip östenitik manganlı çelik dökümden yapılmıştır. Bu çeneler Kırıcı Matkapların en önemli özelliğidir. İyi bir çene, iyi bir darbe kuvvetine sahip olmalı ve en sert kayaları kesebilmelidir. Ayrıca drills kayaları ve diğer nesneleri kırabilir.

Bir kırıcı matkap çeneleri, metal bir yüzey kullanarak malzemeleri sıkıştırarak çalışır. Bu, malzemeleri küçük parçalara veya daha yoğun bir kütleye ezmelerini sağlar. 19. yüzyıldan önce, toplu madencilik işlemi, bir madenci kazması veya balyozla çalışan bir matkap ucu kullanılarak yapıldı. Ancak, toplu madencilikte patlayıcılar kullanıldı. İlk cevher kırma için su ile çalışan gezici çekiçler de kullanıldı. Bunlar kömürle çalışan demirhanelerde ve küçük demir işlerinde kullanıldı.

Bir kırıcı matkap, iki ana bileşeni olan bir matkap türüdür: bir bıçak ve bir motor. Bıçak, kayaları kırmak için birincil amaç için kullanılır. Şaftlar, matkapların hızını artırmak ve engellerden kurtulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bir kırıcının bıçağı, bir manşon ve bir tabanca kabzası ile donatılmıştır. Koluna tüfek de takılabilir.

Kırıcı matkapların matkap bıçakları esnek ve çok yönlü olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu matkapların bıçakları duruma göre farklı şekillerde şekillendirilebilir. Örneğin, drills bir tabanca spiral susturucusu veya bir silah namlusu olarak ikiye katlanabilir. Bir tabancanın namlusu, bir mermiyi bir hedefe atmayı kolaylaştıran bir mermi fırlatıcıdır.

Matkap, iki farklı rotor tipi kullanan bir matkap türüdür. Bu makineler, tek seferde çok çeşitli malzemeleri azaltmak için tasarlanabilir. Örneğin, bir taş kırma makinesi çok fazla yakıt gerektirirken, bir öğütücü çok daha az yakıt gerektirir. Ek olarak, bir öğütücü, çeşitli farklı nesneleri işlemek için de uyarlanabilir. Kayaları kesmek ve parçalamak için bir rulo kullanılabilir.

 

 

Yorumlar
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.